• +421 905 485 153
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pon - Ned 8:00 - 18:00
Mediácia ...

Psychologické skupinové poradenstvo | pre skupiny a kolektívy

Skupinové poradenstvo je formou psychologického pôsobenia na klienta s využitím skupinovej dynamiky v skupine s rovnakým cieľom a podobným problémom. Časom sa skupina stáva kohéznou a každý klient sa stáva jej dôležitou súčasťou. Pomocou vybranej skupiny človek zažíva pod dohľadom poradcu svoj reálny mikrosvet. V tejto skupine dokáže riešiť svoje potláčané emocionálne napätie v rôznych sférach života. Pomocou spätnej väzby taktiež získa znalosť o sebe a o jeho pôsobení na druhých. Skupiny sú zamerané napríklad na bežné životné situácie, krízové životné situácie, manželské či vzťahové problémy či špecifické oblasti ako sú závislosti (alkohol, drogy, gambling) a poruchy príjmu potravy. Pokial pociťujete potrebu zmeny, sme tu pre Vás. Kontaktujte nás a získajte maximum.

 

Na prvý pohľad sa môže zdať, že zverejniť svoj problém pred inými ľuďmi je veľmi ťažké a možno až ohrozujúce. Ale ak sa v skupine vytvorí bezpečná atmosféra, tak práve táto forma poradenstva môže byť veľmi užitočná. Podpora, prijatie a spätná väzba od druhých ľudí, ktorí majú podobné problémy, je často to, čo pomáha získať nadhľad a nájsť to správne riešenie pre ťažkosti, ktoré vás trápia. Práve prostredie skupiny môže byť ten pravý priestor, kde sa človek môže naučiť nadviazať vzťah s druhým tým správnym spôsobom, kde sa dozvedáme ako pôsobíme na druhých ľudí a zároveň práve skupina môže byť našim „skúšobným laboratóriom“ kde sa dajú trénovať naše nové reakcie na staré problémy. Skupiny, ktoré sa stretávajú pod mojim vedením sú počtom malé (max 7 členov) a väčšinou tematicky zamerané. Účastníkov spája spoločný problém. Napríklad skúsenosť s rozvodom, skúsenosti s výchovou detí, snaha o úpravu nadváhy alebo spoločné skúsenosti z pracovného prostredia. Ak je kapacita skupiny naplnená, tak je možné vytvoriť ďalšiu tematicky zameranú skupinu. A ak sa v skupine uvoľní miesto, tak je možné, po súhlase skupiny, pribrať nového účastníka.

 

 Psychologické pôsobenie na klienta, kde je využívaná skupinová dynamika. To znamená, že sa využíva interakcia a vzťahy medzi členmi skupiny a poradcom a samozrejme aj medzi členmi skupiny navzájom. Tým sa líši od individuálneho poradenstva. V skupine človek postupne dokáže riešiť svoje potláčané emocionálne napätie v rôznych sférach života a zažíva tak svoj malý reálny mikrosvet, kde nachádza pochopenie poradcom, ale aj iným človekom v skupine. Skupiny sú starostlivo zostavené na základe podobného alebo spoločného problému či cieľa. Časom sa skupina stáva súdržnou a každý člen jej dôležitou súčasťou. Naše skupiny sú zamerané na špecifické životné situácie ako sú závislosti (alkohol, drogy, gambling), poruchy príjmu potravy, skupiny zamerané na diabetes mellitus. Novinkou sú u nás svojpomocné skupiny vedené budúcimi psychologičkami, ktoré samé mali v minulosti skúsenosť so závislosťou, čiže s problematikou sú oboznámené z oboch strán. Vytvárajme si vzťahy plné porozumenia a lásky, preto sme tu. Ak pociťujete potrebu zmeny vo svojom živote a individuálne riešenia či poradenstvo nepomáha, kontaktujte nás, skúsime spoločne nájsť riešenie - pomocou podpory skupiny či kolektívu iných ľudí, ktorí majú podobný problém. 

 

psychologicke poradenstvo psycholog online psychoterapeut poradna

 

psycholog psychologicka pomoc psychologia bratislava psycho poradna


psycholog bratislava psychologicka pomoc poradna

I'Ak sa rozhodnete vyskúšať takúto formu poradenstva môžete očakávať podnetné, ale bezpečné prostredie, kde sa budeme zaujímať o to: KTO STE, AKO ŽIJETE, ČO VÁS TRÁPI, ČO VÁS TEŠÍ, AKÉ SÚ VAŠE TÚŽBY, RADOSTI, SKLAMANIA. ​Ak potrebujete viac informácií, budem rada ak sa ma spýtate. Prosím zavolajte mi alebo napíšte správu. Veľmi rada vám odpoviem na všetko, čo vás ohľadom skupinového poradenstva zaujíma.