• +421 905 485 153
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pon - Ned 8:00 - 18:00
Mediácia ...

Psychologické poradenstvo | individuálne psychologické služby

Každý človek sa v živote môže ocitnúť v situácii, v ktorej si nevie rady a podpora rodiny či priateľov nepostačuje. Môže ísť o problémy vo vzťahoch, problémy s nepríjemnými stavmi úzkosti, napätia, trémy či depresie, na ktoré často nadväzujú problémy so spánkom, vyčerpanosť, strata energie. V mnohých prípadoch človek cíti, že si potrebuje zlepšiť svoje komunikačné schopnosti a byť asertívnejší. Psychológ Vám môže pomôcť aj v prípade, keď cítite potrebu osobnostného rastu a napredovania, túžite sa dozvedieť viac o sebe, chcete lepšie porozumieť vlastnému prežívaniu, či lepšie zvládať stresové situácie.

 

Individuálne personálne a psychologické poradenstvo Ponúkame odbornú pomoc pri riešení problémov týkajúcich sa pracovného, alebo osobného života zamestnancov i manažmentu spoločností. Cieľom poradenstva je analyzovať podstatu problému a pomôcť nájsť riešenia tak, aby sa jednotlivec mohol plnohodnotne venovať svojej profesii, ďalšiemu osobnostnému a profesionálnemu rastu. Spolupracujeme s psychológmi s dlhoročnou psychoterapeutickou praxou a vieme odporučiť a zabezpečiť odborníka podľa problému.

 

V oblasti telesného zdravia je proces vyhľadania odbornej pomoci celkom jasný. Pri problémoch s fyzickým zdravím vedú naše kroky väčšinou za praktickým lekárom. Ten si poradí buď sám alebo nás pošle za špecialistom. Čiu pomoc však vyhľadať, ak vo svojom živote práve prechádzate osobnostnou krízou alebo by ste sa chceli lepšie naučiť zvládať stres? Pomôže vám poradenstvo alebo psychoterapia? Aký je medzi nimi vlastne rozdiel- Tieto metódy sa v istom bode spájajú. Obidve sa snažia o vyriešenie nejakého vnútorného problému, líšia sa však svojou formou a tiež rôznou závažnosťou riešených problémov.

Psychologické poradenstvo je vhodné hlavne pre ľahšie prípady, keď človek potrebuje poradiť s určitou konkrétnou situáciou a čaká od poradenstva konkrétne rady a odpovede na svoje otázky.V individuálnej terapii väčšinou ide o pomoc pri riešení najrozličnejších individuálnych problémov a ťažkostí, ako sú: panické záchvaty, stavy úzkostistrachy, neistoty, záchvaty paniky a prehnané obavypomoc pri zvládaní ťažkej životnej situáciepsychosomatické problémydepresie, nedostatok sebadôveryvyrovnanie sa s traumouťažkosti v komunikácii, problémy so vzťahmifóbie a nelogické správanie, ktoré obmedzuje v bežnom životehľadanie nástrojov na zmenu toho, čo "neviem zmeniť"nové podnety pri stagnácii riešenia problémuosobnostný rasta iné....

Individuálna psychoterapia sa už zaoberá vážnejšími problémami a na rozdiel od poradenstva neprichádza psychoterapeut s hotovými odpoveďami, ale pomáha klientovi pomocou otázok a komentárov porozumieť sebe samému a nájsť vlastné odpovede na svoje otázky. Zároveň je psychoterapia vhodným nástrojom aj pre ľudí, ktorí neriešia žiadny konkrétny závažný problém, ale chcú sa osobnostne rozvíjať. Pre lepšiu predstavu prinášame typické prípady, v ktorých je vhodnejšie psychologické poradenstvo a v ktorých psychoterapeutické sedenia:

 

Psychologické individuálne poradenstvo
- ťažko zvládate stresové situácie a chceli by ste s tým niečo urobiť
- neviete sa rozhodnúť, či odísť z práce alebo v nej ostať
- uvažujete o vhodnom štúdiu respektíve povolaní
- robí vám ťažkosti hovoriť o nepríjemných, konfliktných témach (v rodine, s partnerom, v práci)

Psychoterapeutické individuálne terapie
- prechádzate si životnou krízou v rôznych oblastiach (pracovná, osobná, vzťahová)
- ste dlhodobo smutný, mávate zlú náladu bez objektívnych dôvodov
- často vás prepadajú strachy a úzkosti, čo vás obmedzuje v každodennom živote
 - máte pocit, že život nemá zmysel, strácate vôľu k plneniu bežných povinností
- máte nízke sebavedomie, nemáte sa radi, nie ste sami so sebou spokojný
- potrebuje sa vyrovnať s negatívnymi zážitkami z minulosti
 - okolie vám hovorí, že ste na niečom závislý (alebo si to aj sami uvedomujete)
 - chceli by ste sa lepšie poznať a máte chuť sa rozvíjať

S akými ďalšími problémami sa môžem obrátiť na psychológa
- máte problémy v partnerských vzťahoch, vzťahoch v rodine, alebo konflikty v práci
- máte nízku sebadôveru a sebahodnotenie
- máte problémy so zvládaním stresu alebo trémy
- chcete lepšie rozumieť vlastnému prežívaniu, máte potrebu osobnostného rastu a túžbu dozvedieť sa o sebe niečo nové
- hľadáte ďalšie smerovanie v živote
- chcete zlepšiť svoje komunikačné schopnosti, byť asertívnejší
- prežívate stavy úzkosti, depresie, či iné emocionálne problémy
- prežívate akútne psychické krízy (strata partnera, zamestnania, blízkeho človeka, rozchod, rozvod a pod.)
- máte psychické ťažkosti a ochorenia – akútne aj dlhodobé a chronické
- trpíte psychosomatickými ochoreniami (problémy so srdcom, s trávením, s chronickými bolesťami a pod.)
- máte problémy v oblasti sexuality, nerozumiete svojim sexuálnym potrebám a túžbam
- máte iné problémy, s ktorými si neviete rady, iné nešpecifikované

 

Ak hľadáte rýchle riešenie, odporúčame návštevu poradne. Dobrý psychológ vám dokáže poradiť v priebehu pár sedení, jeho rady sú však všeobecnejšie a rozhodnúť sa nakoniec aj tak musíte sami. Existujú aj online psychologické poradne, čo je vhodné pre tých, ktorým nie je príjemné svoj problém rozoberať osobne a môžu ostať v anonymite, alebo pre tých, ktorých problém nie je ešte natoľko akútny a potrebujú len zbežne poradiť. Človek tam môže nájsť rady a praktické tipy, ako so svojou situáciou efektívne pracovať. Psychoterapeutické sedenia stoja viac času a vlastného úsilia. Váš problém nevyriešia do troch dní, ale idú viac do hĺbky, sú transformačné a môžu vám priniesť trvalé riešenia problémov a odstránenie rôznych vnútorných blokov a tráum. Psychoterapeut nehovorí ľuďom, čo majú robiť alebo ako sa rozhodnúť, ale pomáha im porozumieť svojmu vlastnému vnútru. Existuje viacero foriem a druhov psychoterapie. Záleží vždy od konkrétneho človeka a problému, ktorá z nich bude najvhodnejšia. Rovnako sú možné ich kombinácie.

 

psychologicke poradenstvo psycholog online psychoterapeut poradna

 

psycholog psychologicka pomoc psychologia bratislava psycho poradna


psycholog bratislava psychologicka pomoc poradna

Rozhodnutie vyhľadať pomoc psychológa nebýva jednoduché. Je to celkom pochopiteľné. Predstava, že budete cudziemu človeku rozprávať o svojich problémoch, emóciách, či iných intímnych záležitostiach, môže byť pre Vás až desivá. Na začiatku spolupráce s psychológom sa klienti môžu skutočne cítiť trochu nepríjemne. Uvedomujem si to, a preto vždy dbám na to, aby si klient zvolil vlastné tempo riešenia svojich tém. Je v poriadku, ak sa rozhodnete venovať úvodné stretnutia „oťukávaniu“ sa v novej situácii a s ťaživými či intímnymi témami sa rozhodnete počkať. Skúsenosti mnohých ľudí však ukazujú, že benefity, ktoré terapia prináša stoja za to, aby človek „zariskoval“ a vyhľadal pomoc.