• +421 905 485 153
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pon - Ned 8:00 - 18:00
Mediácia ...

Life Coaching | životný koučing pre zlepšenie kvality života v praxi

Životný koučing sa zameriava na našu spokojnosť, na úspech, na náš rast. Pomáha nám pozrieť sa na to, kde sa momentálne nachádzame, kde by sme chceli byť a ako sa tam dostaneme. Zmyslom koučovacieho rozhovoru je získať uvedomenie, prijať zodpovednosť za svoje konanie a rozhodnúť sa, čo v danej situácií urobím. Na life koučing môžete prísť už s nejakou témou, ktorú riešite, ale aj bez nej. Jednoducho s pocitom, že by ste chceli mať v živote veci inak, či mať v živote iné veci. Koučing je natoľko jedinečný, že vždy vyplaví na povrch to, čo potrebujeme riešiť ako prvoradé. Benefitom koučingu nie je len efektívnejšie napredovanie a uskutočňovanie cieľov, ale dlhodobá zmena v spôsobe rozmýšľania pri riešení výziev a úloh, tzv. "thinking out of the box" a proaktívny akčný prístup. Koučing robí človeka samostatnejším, sebavedomejším a schopnejším tvorivého a zároveň pragmatického prístupu, a teda celkovo rozširuje možnosti a človeka uspieť.

 

Koučing je pre Vás tou správnou voľbou, keď neviete ako ďalej. Stojíte pred výzvou a máte pocit, že Vaše kapacity na nájdenie riešenia jednoducho nestačia. Kouč Vám v tomto prípade pomôže uvoľniť Váš potenciál a usmerniť ho pod Vašu vedomú kontrolu. Záver koučingu prichádza až vtedy, keď ste Vy sami spokojný s jeho výsledkom. Cieľom je zefektívnenie a zlepšenie kvalitatívnej úrovne plnenia úloh, ale aj zvýšenie spokojnosti s prácou a tiež so sebou samým.Tvorte si život podľa svojich predstáv. Nechajte pracovať svoju intuíciu a svoje pocity. Dôverujte im. Úplne jednoducho. S radosťou a s ľahkosťou. Koučing realizujeme vo forme osobných stretnutí, online alebo cez telefón prostredníctvom služby "osobný kouč na zavolanie". Ak máte záujem o životný koučing, kariérny koučing či online koučing alebo sa detailnejšie informovať o možnostiach individuálneho či skupinového koučingu, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky a navrhneme riešenie ušité pre Vaše potreby. 

 

Koučovanie je špecifický spôsob a štýl komunikácie - ktorým sa dajú ovplyvniť alebo zmeniť vnútorné bariéry obmedzujúce ktorúkoľvek oblasť života. Life koučing alebo životný koučing, koučing osobného rozvoja je výborným nástrojom pri aktívnom riešení problémov, zvládaní záťažových situácií, robení rozhodnutí, vyjasňovaní zmysluplnosti, objavovaní potenciálu, vytyčovaní cieľov a vizualizovaní túžob. Koučing (Coaching) vám pomôže k sebauvedomeniu a objavovaniu toľkých kúskov svojej skladačky, aby ste si mohli vytvoriť celistvejší obraz. Potom viete cielene nadobúdať tie dieliky, ktoré najväčšmi potrebujete. Kľúčom k úspechu je neraz to, aby ste dokázali nahradiť staré návyky novými. Dá sa to úspešne docieliť vtedy, keď sa uistíte, že nové správanie je príťažlivejšie, podpornejšie a vyplýva z neho viacej výhod, než z toho starého. Kouč (coach) vám s tým efektívne pomôže.

Kouč (Coach) nie je expert - ktorý poskytuje spoľahlivé návody na riešenie problémov. Vedením rozhovoru v rovnocennom partnerstve spolu s koučovaným a podľa jeho požiadaviek rozvíja témy, o ktoré má koučovaný záujem. Kouč počúva, kladie otázky, umožňuje prehodnotiť a uvedomiť si priority, vytvára a poskytuje nové inšpirácie a priateľským spôsobom pomáha rozvíjať tie najlepšie ľudské vlastnosti. Kouč (Coach) vám pomôže s rozšírením vnímania, pozornosti a sústredenia, aby ste dokázali vidieť súvislosti medzi svojimi myšlienkami a správaním. Dosiahnuť súlad medzi myslením, cítením a konaním vytvára tie najlepšie predpoklady pre úspech. Kouč (Coach) vás nepotrebuje „opravovať,“ nie ste „pokazený“! Cieľom koučingu nie je vyrobiť z vás niekoho iného na niečí obraz. To, čo potrebujete, je inovácia. V zmysle toho, že chcete uplatniť svoje najlepšie kvality, aby ste mohli naplniť svoju prirodzenú podstatu a využiť potenciál, ktorý vo vás drieme.

Koučovanie pozitívne vplýva na:
- Sebarozvoj a sebazokonaľovanie
- Schopnosť učiť sa nové veci
- Tvorivé myslenie a motiváciu
- Vzostup flexibility a adaptability voči zmenám

Koučing (coaching) dokáže eliminovať:
- Strach z neúspechu
- Nedôveru v seba samých
- Negatívne a reaktívne myšlienky
- Neproduktívne návyky a schémy správania sa

Často je to téma sebahodnoty a sebaúcty - ktorá sa vyplavuje na sedeniach ako prvá a pýta si riešenie. Zdravá sebaláska je pre prácu na sebe samom totižto kľúčová. Niekedy nás na ceste k spokojnému životu, či na ceste k našim cieľom, brzdia naše vlastné presvedčenia. Nemusia byť totižto faktom a vedia byť pre nás obmedzujúce. V rýchlosti života často zabúdame na svoje hodnoty. Naše skutočné životné hodnoty, a to, čo je pre nás v živote dôležité často prekrývajú témy bežných dní. Niekedy nás ani len nenapadne sa nad svojimi hodnotami a nad životom v súlade s nimi zamyslieť. Pritom práve ich (znovu)objavenie nám vie dať v živote ten správny smer, dať nášmu životu zmysel. Rýchlosť života niekedy spôsobí aj to, že zabudneme na oddych, že zabudneme na seba. Často krát dávame veľa aj napriek tomu, že cítime, že už niet z čoho. Objaví sa pocit veľkej únavy až vyhorenia.

 

psychologicke poradenstvo psycholog online psychoterapeut poradna

 

coaching koucing koucovanie psycholog psychologicka pomoc


psychologicka diagnostika testovanie psycholog bratislava

Ako koučka vediem koučovací rozhovor kladením otázok, vnímavým počúvaním, či pozorovaním vášho tela a vašej energie. Pri transformačnom koučingu sa okrem rozumu pohybujeme aj na hlbších emocionálnych úrovniach, na úrovni hodnôt, našej vlastnej identity, či vyššieho zmyslu. Na úrovni srdca. Práve pochopenie toho, akým človekom, s akými hodnotami sme, aký vyšší zmysel má to, čo robíme, totižto určuje, aké schopnosti budeme rozvíjať, čo budeme vo svojom živote robiť a ako budeme formovať okolie. Tvoríme si kód svojej budúcnosti.