• +421 905 485 153
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pon - Ned 8:00 - 18:00
Mediácia ...

Relationship Coaching | vzťahový, partnerský a manželský koučing

V súčasnosti mnohí „zápasíme“ vo svojich vzťahoch, či už doma, v práci, alebo v rámci vzťahov všeobecne, pretože nám často chýbajú základné vedomosti a zručnosti na zvládnutie náročnejších situácií. Vzťahový koučing vďaka využívaniu situačných procesov, nástrojov a cvičení na zvýšenie povedomia klientov o svojich individuálnych myšlienkach, pocitoch a správaní, ktoré podkopávajú vzťah, integruje minulosť, súčasnosť a budúcnosť. Tým pomáha klientom posunúť svoje myslenie a správanie, sústrediť sa na ich spoločný želaný výsledok a prijímať plnú zodpovednosť za svoju „časť“ vo vzťahu. Vzťahový koučing je zameraný na prácu s dvoma a viac osobami – pármi, kolegami, rodinami či ľuďmi prechádzajúcimi rozvodom. Pomáha im zlepšovať svoje vzťahy a učiť sa zručnostiam a nástrojom, ktoré potrebujú pre celoživotné vzťahy v rámci rodinného systému či pre vzťahy v práci. Takisto im pomáha meniť spôsob, akým pristupujú k životu, tým, že si objasnia vlastné potreby a nájdu cestu, ako je možné zostať v súlade s nimi, a to v každom vzťahu. To všetko však len v prípade, že klienti niečo naozaj chcú zmeniť.

Koučing v oblasti vzťahov je v súčasnosti nesmierne aktuálny. Celý náš život riešime vzťahy okolo seba. Vzťahy ovplyvňujú náš osobný, pracovný ale predovšetkým partnerský život. Každý z nás sa raz za čas stretne v tejto oblasti s výzvami, ktoré je potreba prekonať. Niekedy stačí dobrý priateľ, ktorý nás vypočuje. Inokedy však potrebujeme veci konzultovať odbornejšie. Oblasti, kde môžte sami využiť silu a potenciál vzťahového koučingu - jsú naozaj veľké. Či už ste single" a hľadáte partnerku, priateľa, priateľku pre vzťah, ale akosi sa Vám v danej oblasti nedarí ? Ale potrebujete zlepšiť svoje medziľudské a kumunikačné vzorce pre lepšie vzťahy ? Poprípade máte partnerský vzťah, je však potreba na ňom popracovať ? Alebo chcete riešiť inú oblasť, osobnejšiu a problematickejšiu ? Tím odborných poradcov a koučov je tu v daných oblastiach plne pre Vás. Kontaktujte nás a vyťažte zo života maximum.

 

Žiadny vzťah samozrejme nie je 100 ideálny. Ani pracovný, ani súkromný, dokonca ani ten samého so sebou :) Spolužitie občas prinesie situácie, ktoré ťažko zvládate. A neviete ich vyriešiť. Komunikácia viazne. Situácia sa zhoršuje. Vzťahy sú narušené. Stratila sa dôvera. Zrazu neviete, ako ďalej. Stále vám záleží na vzťahu a ľuďoch okolo vás. Potrebujete pomoc na to, aby ste sa znova naučili komunikovať. Aby ste znova vybudovali dôveru vo vašich vzťahoch. Vezmite zvyšky svojej dôvery a obráťte sa na kouča. Keď otvorene preberiete všetko, čo vás trápi, koučing vám pomôže vrátiť vlastnú sebadôveru. A tú potrebujete na to, aby ste udržali akýkoľvek vzťah. S partnerom, deťmi, rodičmi a súrodencami, so susedmi.

Niekomu bránia v osobnom rozvoji ťaživé vzťahy, nedôvera, tréma alebo slabá motivácia. Niekto iný stojí pred problémom s učením sa, s netvorivou náladou, nerozhodnosťou alebo neschopnosťou vykonať dôležitú životnú zmenu. Mnohých oslabuje strach, nevhodné zamestnanie, uzavretosť alebo neprítomnosť životnej radosti. V rozhovore s koučom má človek príležitosť zmeniť stereotyp, uhol pohľadu, rozpoznať vlastné limity ale i zdroje, nájsť inšpiráciu ale i odvahu konať a preberať zodpovednosť za svoju situáciu. Vzťahový koučing je cestou sebapoznania a odkrývania vnútorného potenciálu a vlastných odpovedí – autenticita.

Častými témami koučovacích stretnutí sú okrem iného napríklad - komunikácia - partnerský život - pracovné vzťahy - rozvod a rozchod - správne rozhodnutie sa v dôležitej situácii – potreba zmeny v živote – hľadanie partnera - umenie flirtu a zoznamovania - umenie šťastných vzťahov - lepšie vyhodnotenie zložitej situácie – učenie sa nových zručností – zbavenie sa strachu – posilnenie sebavedomia – náprava vzťahov, – prebudenie nových vnútorných zdrojov – nadobudnutie emočnej stability – zosúladenie pracovných a rodinných záujmov – prebudenie tvorivosti – zvládanie stresu a prevencia vyhorenia – podpora zdravia či zdravého životného štýlu – ujasnenie si svojho profesijného smerovania – uvedomenie si a zmena obmedzujúcich zvykov – pestovanie duševnej kondície – zmysel života.

 

psychologicke poradenstvo psycholog online psychoterapeut poradna

 

coaching koucing koucovanie psycholog psychologicka pomoc


psychologicka diagnostika testovanie psycholog bratislava

Táto oblasť koučingu sa venuje aktívnej práci, tzv. sebarozvoju a interpretuje zvládanie vzťahov na rôznych medziľudských úrovniach. Jednoducho povedané, všetci riešime vzťahy, práve tie majú vplyv na náš osobný, pracovný či partnerský život. Vzťahový koučing sa venuje primárne širokej škále tém o vzťahoch. Napríklad ak ste single a hľadáte si partnera, partnerku pre vzťah alebo cítite, že vám nefungujú medziľudské vzťahy v práci. Vzťahový koučing je presne o vzťahoch, na ktorých chcete pracovať pomocou koučingu. Pri koučovaní dbáme o to, aby sme spoločne s klientmi vytvorili dôvernú a povzbudivú atmosféru pre rozhovor. Najviac záleží na tom, aby človek v dôvere v kouča i v dôvere v seba, v akceptácii a bez posudzovania, prichádzal sám na odpovede a vlastné riešenia. Práve v tejto oblasti - sme tu plne pre Vás.