Individuálne psychologické poradenstvo
Individuálne poradenstvo je založené na dôvernom vzťahu klienta a psychológa. Ide o proces, v ktorom psychológ rôznymi metódami a prostriedkami pomáha klientovi orientovať sa v jeho aktuálnej životnej situácii, hľadať vhodné riešenia na jeho problémy a ťažkosti. Psychológ pomáha klientovi na ceste k zmene, ktorú klient vníma ako potrebnú na to, aby sa vo svojom živote cítil spokojne.Využívanie psychologických služieb tradične bolo aj je späté s osobnou návštevou, ktorá má v psychoterapii a poradenstve svoje nesporné výhody. Psychológ aj klient navzájom vysielajú a prijímajú množstvo neverbálnych signálov, ktoré mnohokrát odkazujú na dôležité informácie skryté za slovami. Psychológ potom dáva spätnú väzbu nielen na to, čo od klienta počuje, ale aj na to, čo vidí. Pri osobnom a individuálnom stretnutí je poradenský a psychoterapeutický proces autentický. Individuálne poradenstvo prebieha formou osobných stretnutí, ktoré trvajú od 50 do 90 minút. Priebeh poradenstva a spôsob práce sa môže líšiť v závislosti od psychológa, spôsobu jeho práce a samozrejme od samotného klienta.
Párové poradenstvo a manželská terapia
Choroba, nevera, sex, hnev, problémy v komunikácii, odlišná výchova - všetky tieto zložky vo vzťahu prispievajú k stresu a konfliktom v partnerských a iných sociálnych vzťahoch. Manželské alebo párové poradenstvo pomôže vyriešiť konflikt. Toto je vhodný čas na párové poradenstvo. Párové poradenstvo Vám pomôže prestavať Váš v zťah. Alebo Vám pomôže ujasniť si fakt, že pre Vás oboch bude lepšie, ak sa rozídete. Párové poradenstvo pomôže zlepšiť partnerské vzťahy. Ak je váš vzťah v podobnej situácii a studená vojna odčerpáva chuť žiť a ubližujete si navzájom viac, než by ste chceli, neváhajte, prekročte svoj strach a hanbu a príďte sa o svojom probléme porozprávať. Čím skôr si uvedomíte, že je pra Vás problém vo vzťahu neprekonateľný a ťažko sa Vám dýcha, tým jednoduchšie môže byť z tejto slepej uličky, sa dostať. Nemusíte preto čakať na najhoršie a poradiť sa môžete prísť i skôr. Nezávislý pohľad vám môže pomôcť vidieť váš vzťah z inej perspektívy a vďaka tomu sa v ňom môžete potom i vy lepšie zorientovať. Sedenia môžu prebiehať s každým členom páru oddelene alebo spoločne.
Skupinová psychoterapia a encounterové poradenstvo
V skupinovej psychologickej praxi využívame rôzne psychoterapeutické metódy a techniky, čerpané najmä z kognitívno-behaviorálneho prístupu, geštalt terapie, dynamickej a katatýmno-imaginatívnej psychoterapie a sugestívne techniky. Podľa potrieb a na základe dohody s klientmi sa rozhodujeme pre krátkodobú /6-20 sedení/ alebo dlhodobú formu poradenstva či psychoterapie /viac ako 20 sedení/. Skupinové poradenstvo využívame pri širokej škále porúch, stavov a problémov. Je preukázané, že skupinová psychoterapia je vysoko účinná forma psychoterapie, ktorá prináša úžitok. Skupina je sociálny mikrosvet. Dodáva nádej, nielen v priaznivých účinkoch pozitívnych očakávaní, ale i v tom, že každý klient vidí zlepšenie druhého človeka s podobným problémom (tzv. terapia pozorovaním). V skupinovej terapii človek predchádza sociálnej izolácii a osamotenosti, ktorá zvyšuje pocit odlišnosti od iných. „Sme všetci na jednej lodi“, každý si nesieme svoj príbeh, svoje ťažkosti. V skupine klienti zažívajú bezpečný priestor, ktorý umožňuje byť v kontakte so svojimi autentickými pocitmi a bytím.
Hlbinná psychoterapia a psychoanalýza
Psychoanalýza má svoju nesmierne bohatú, vyše 100 rokov kriticky rozvíjanú teóriu a prax. Dnes je to v západnom svete (kultúrou a hodnotami nám najbližšom) najsilnejšia a najčastejšie praktizovaná psychoterapia. Okrem teórie osobnosti a vzniku porúch, má prepracované svoje špecifické psychoterapeutické postupy. Najznámejšou technikou sú voľné asociácie a analýza snov, analýza fantazijných obrazov, spontánnych kresieb a iné techniky. Cieľom dobrej psychoterapie je zmena. Psychoanalýza je terapeutická metóda psychických ťažkostí, ktorá bola pôvodne založená Sigmundom Freudom v rokoch 1885 až 1939, avšak v súčasnosti sa teší veľkému rešpektu odbornej obce nie len v oblasti psychoterapie, ale aj neurovied. Psychoanalýza je určená pre jedincov, ktorí sa cítia uviaznutý v neustále sa opakujúcich psychických ťažkostiach, ktoré brzdia ich potenciálne zážitky šťastia, či už s rodinou, priateľmi alebo blízkymi osobami. Rovnako im ťažkosti bránia vytvoreniu vzťahov alebo vnútornému naplneniu pri práci. Prípadne im nedovoľujú vykonávať každodenné úlohy a znižujú tak kvalitu života človeka.
Gestalt psychoterapia a poradenstvo
Gestalt terapia je hlbinne psychologický a existenciálne – fenomenologický psychoterapeutický smer, založený v štyridsiatych rokoch 20. storočia Fritzom Perlsom a jeho manželkou Laurou Perls. Gestalt terapia pri svojom vzniku čerpala z množstva filozofických (existencializmus, fenomenológia, zen budhizmus) a psychologických základov (psychoanalýza, gestalt psychológia, holizmus, bioenergetika). Gestalt vychádza z toho, že ľuďom môžme porozumieť iba ako celistvým bytostiam. Gestalt terapia je terapiou zážitku v trojuholníku – telo, myseľ a emócie. Týmto zážitkom môže byť všetko, čo je v nás a čo vystupuje v prítomnosti do popredia nášho prežívania. Terapia pritom slúži ako plátno, na ktoré si človek prináša všetko, čo ho trápi, čo je neukončené a čo potrebuje spracovať. Dobrý terapeut sprevádza svojho klienta cestou objavovania seba tak, aby jeho myseľ, telo a emócie boli v súlade. Sám klient môže skrz prehlbujúce sa porozumenie seba samému a svojim problémom meniť svoje zaužívané vzorce správania tak, aby bol spokojnejší sám so sebou i so vzťahmi, ktoré tvorí s druhými ľuďmi.
Poradenstvo a terapia zameraná na človeka
Prístup zameraný na človeka (Person-Centred Approach PCA) patrí do prúdu humanistických psychoterapeutických smerov. Jeho hlavným tvorcom je Carl R. Rogers, ktorý svoj prístup vyvíjal najmä počas štyridsiatych a päťdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Rogers patrí medzi prvých, ktorí začali skúmať samotný terapeutický proces, najmä prostredníctvom nahrávania terapeutických stretnutí a ich následnej analýzy. Postupne na základe analyzovania účinných faktorov (teda faktorov v psychoterapii, ktoré sú tými skutočnými pôvodcami zmeny či „liečenia“ u klienta) v terapeutických stretnutiach dospel k šiestim podmienkam, ktoré postuloval ako nevyhnutné a zároveň postačujúce pre dosiahnutie terapeutickej zmeny. Preložené do ľudskej reči, to znamená, že na to, aby sa mohla udiať zmena na strane klienta, je potrebné, aby bol v kontakte s terapeutom. Zároveň na to, aby mohla zmena nastať, je nutné, aby klient vnímal, že niečo v ňom, s ním resp. s jeho prežívaním nie je v poriadku, čo sa v prežívaní môže zobrazovať ako úzkosť, obavy, zraniteľnosť a podobne. Následne môžu nastať zmeny k lepšiemu.
Systemická psychoterapia a systemický prístup
Systemická terapia aktivizuje osobné a sociálne zdroje klienta. Zameriava pomáhanie viac na prítomné možnosti, ako na analýzu životnej histórie. Sústreďuje sa na riešenie problémov, nenárokuje si vypátranie ich príčin. Vyzdvihuje klientove silné stránky viac, než jeho zlyhania, či neúspechy. Skracuje terapeutický proces, prináša pomoc spravidla už po 3-5 terapeutických stretnutiach. Šetrí klientov čas a peniaze. Vyhýba sa manipulatívnemu pôsobeniu, rozvíja spoluprácu. Zdôrazňuje etické hodnoty a krásu profesie. Umožňuje terapeutovi lepšie si uvedomiť vlastné pracovné predpoklady, ako aj "predsudky". Originálnym spôsobom redefinuje základné pojmy, ako sú "klient", "problém", "terapia", "pomoc". Poradca/terapeut nie je expertom, ktorý priamo spôsobuje zmenu v klientovi, je však organizátorom špecifického vedenia rozhovoru, v ktorom môže zmenu podnecovať. Systemický prístup umožňuje vďaka konštruktivistickému chápaniu nový pohľad na tradičné postupy poradenstva, psychoterapie a sociálnej práce. Rozvíja profesionalitu založenú na schopnosti viesť cielavedomý rozhovor s klientom.
Hypnoterapia, hypnóza, autohypnóza
CHypnóza je stav zmenenej pozornosti, ktorý si človek navodzuje buď sám (autohypnóza) alebo vo väčšine prípadov iná osoba. Predpokladom pre navodenie stavu hypnózy je individuálna schopnosť jedinca pohrúžiť sa do hypnózy, zvaná hypnabilita. Hypnotické účinky má i hudba. K navodeniu hypnózy sa spravidla používajú nepretržite opakované tóny, rytmy a sugescie, smerované k uvoľneniu a sústredeniu pozornosti, vnímania, myslenia, emócií a správania, napr. na verbálne i neverbálne podnety hypnotizéra. Milton Erickson, ktorý úspešne posunul hypnózu dopredu, povedal, že hypnóza či autohypnóza je najúčinnejšia, ak sa spája so slovami, symbolmi a obrazmi, medzi ktorými si osoba nájde súvislosť. Hypnóza (z starogr. hypnoó = uspávam, starogr. hypnos = spánok) je stav ľudského vedomia, ktorý zahŕňa zúženie vedomej pozornosti a zvýšenú otvorenosť voči sugesciám. Pojem hypnóza sa môže používať aj na označenie zručnosti, umenia alebo aktu navodenia hypnózy. Využitie hypnózy v terapii sa nazýva pojmom hypnoterapia, zatiaľ čo verejné demonštrácie hypnózy tzv. show hypnoses.
AT autogénny tréning a terapia
Autogénny tréning (AT) je autosugestívna psychoterapeutická metóda, ktorá sa využíva nielen v terapii, ale aj v prevencii, pretože má protistresové účinky. Vyžaduje si vedenie skúseným psychoterapeutom s medicínskym alebo psychologickým vzdelaním, vyškoleným v metóde AT, so skúsenosťami a s vlastným cvičením. Cieľom je osvojiť si schopnosť sám sebe si navodzovať stav prehĺbeného uvoľnenia. Deje sa to systematickým samostatným mentálnym cvičením podľa inštrukcií terapeuta, teda bez toho, že by terapeut či niekto iný formulky predriekal. Kompletný nácvik trvá obvykle 6 - 12 týždňov pri cvičení 2 - 3x denne. Jedno cvičenie trvá pár minút. Stretnutia s terapeutom sú spravidla v týždňových intervaloch. Metódu vypracoval berlínsky psychiater Johannes Heinrich Schultz. Zistil že stavy prehĺbeného uvoľnenia sú spojené s pocitmi pokoja, príjemne ťažkého, teplého, pulzujúceho a predýchaného tela, emóciou pokoja, bezpečia, akoby zakotvenia v nekonečnom čase a priestore. Tieto pocity úzko súvisia s uvoľnením kostrového svalstva, zvýšeným prekrvením kože, pokojným pulzom a dýchaním v praxi.
Online psychologické poradenstvo cez internet
Prax ukazuje, že aj tzv. dištančná forma poradenstva dokáže pomôcť. Dôkazom toho je neklesajúci záujem o rôzne linky dôvery, odpovede psychológov na problémy čitateľov v rôznych časopisoch a hlavne rozmáhajúce sa online poradenstvo v zahraničí. Pracujeme s klientmi v klasickej psychologickej poradni zameranej na vzťahové a rodinné problémy. Súčastne s tým od roku 2016 poskytujeme online psycho poradenstvo cez internet prostredníctvom "online psychológa". Je to tzv. dištančná forma psychologického poradenstva. Ľudia naň majú rôzne dôvody. Online poradenstvo sa realizuje formou konzultačných hodín v dlžke trvania 50 minút cez internetový rozhovor (s webkamerou lebo bez), prostrednictvom chatu alebo komplexnou písomnou odpoveďou na email. Internet zaručí anonymitu a diskrétnosť. Online kontakt umožňuje konzultovať problémy a témy z pohodlia Vášho domova alebo Vášho obľúbeného miesta s online prístupom. Oproti osobnej návšteve online poradenstvo šetrí Váš čas potrebný na dopravu. Pri online poradenstve niekedy majú ľudia menší ostych.
KBT kognitívno behaviorálna terapia
CKognitívne behaviorálna terapia vychádza z overených vedeckých princípov a stavia na presnom popise príznakov alebo problémov, ktoré majú byť liečebným postupom ovplyvnené. Použitie premyslených a overených techník má síce pevne stanovenú štruktúru, ale záleží aj od zručností terapeuta a od toho ako spolu s klientom zhodnotia problém a správanie, ktoré sa mohlo stať zvykom, či skôr zlozvykom, prípadne zmýšľanie, ktoré môže byť “zmysluplným” podkladom nežiadúceho správania. Metódy KBT nepredpokladajú vyrovnávanie sa klienta s minulosťou, pracujú so súčasnosťou a pripravujú klienta na budúcnosť, vedú k pozitívnemu mysleniu a tiež k nácvikom správania. Výklad, ktorý poskytuje terapeut klientovi, je jasný a zrozumiteľný. Tvrdenia sú zdôvodnené a dokázateľné. V terapii sa pracuje s konkrétnymi pomenovanými problémami a konkrétnymi dohodnutými cieľmi. KBT sa výrazne priblížila dynamickým smerom, čo jej umožnil jej integratívny a pragmatický charakter. Umožnila to i zásada “rovnocenného” vzťahu spolupráce s klientom, pri ktorej používame zrozumiteľný jazyk.
Garancia spokojnosti klientov
- 100% zákaznícky servis
- Široká ponuka terapií
- Individuálne terapie
- Skupinové terapie
- 97% spokojnosť klientov
- Terapie šité na mieru
- Flexibilné termíny
- Skvelé ceny
- 2000+ realizovaných stretnutí
- Skúsení psychológovia
- Moderné trendy
- Rýchle jednanie
- 100% profesionalita poradcov
- Šité na mieru zákazníka
- Rýchla dostupnosť
- Osobne aj online
Máte záujem o osobnostný a kariérny rast, poradenstvo či terapiu ? Hľadáte inšpiratívny, cenovo výhodný kurz, školenie či tréning šitý priamo na mieru ? Dlhoročne pôsobíme v oblasti osobnostného, kariérneho a vzťahového rozvoja a vzdelávania. Analyzujeme potreby a navrhujeme pre Vás efektívne riešenia. Pre jednotlivcov, firmy aj organizácie. Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Kontaktujte nás, radi Vám poradíme. Či už absolvujete vybraný kurz individuálne, alebo dáte prednosť skupinovému školeniu či firemnému vzdelávaniu - pripravíme a realizujeme Vám ho na mieru. S tímom odborných konzultantov, koučov a lektorov sme Vám v oblasti kariérneho a osobného rozvoja plne k dispozícii. Budeme radi, ak si vyberiete z našej bohatej ponuky - poradenstva, tréningov, seminárov a ďalšieho odborného vzdelávania. V prípade záujmu a otázok sme tu kedykoľvek pre Vás: Infolinka: +421 905 485 153